Masaże relaksacyjne i lecznicze

Gastro- i kolonoskopia

Badania profilaktyczne chorób serca

Zawał serca, udar mózgu, choroba niedokrwienna serca i inne schorzenia układu krążenia mogą prowadzić do śmierci lub niepełnosprawności. Wcześnie wykryte są z reguły łatwiej wyleczalne, dlatego warto pamiętać o badaniach profilaktycznych.

Badanie możesz wykonać w Centrum Medycznym Gabos w Piekarach Śląskich. Nie musisz się umawiać na badania, wystarczy że przyjdziesz w godzinach pracy Punktu Pobrań (od poniedziałku do piątku od 7:30-17:00).
Jeżeli masz jakieś pytania, zadzwoń: 32 390 36 00 lub zostaw swój numer w formularzu, a oddzwonimy.

Badania krwi

Badania laboratoryjne

Przykładowe badania krwi wykorzystywane w ocenie ryzyka wystąpienia chorób układu krążenia:

 • Morfologia krwi – badanie ogólne krwi pozwala wykryć nieprawidłowości w funkcjonowaniu organizmu.
 • Glukoza – regularne badanie poziomu krwi wspomaga profilaktykę chorób sercowych, ponieważ cukrzyca uszkadza naczynia krwionośne i wieńcowe.
 • Potas – ocena ilości potasu we krwi wskazuje czy w organizmie jest zachowana równowaga elektrolitowa, od której zależy prawidłowa praca komórek nerwowych i mięśniowych
 • Lipidogram (cholesterol całkowity, LDL, HDL, nie-HDL i trójglicerydy) – wysoki poziom cholesterolu jest jednym z głównych czynników wpływających na wystąpienie chorób serca.
 • Kreatynina (kwas moczowy we krwi) – podwyższone ilości kwasu we krwi również są czynnikiem zwiększającym ryzyko wystąpienia chorób sercowych.
 • AspAT i ALAT (próby wątrobowe) – badanie pozwala sprawdzić pracę serca, ale też wątroby i mięśni szkieletowych).

Badania krwi, które nie są zlecane rutynowo, a także obrazują ryzyko chorób układu krążenia to m.in.:

 • Homocysteina – jej podwyższony poziom w osoczu zwiększa ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia.
 • HsCRP – CRP o wysokiej czułości. U osób z górnym zakresem normy ryzyko zachorowania na choroby układu krążenia jest kilkukrotnie wyższe niż u osób z niskim poziomem białka we krwi.
 • Index Omega 3 – obecność kwasów Omega 3 w organizmie chroni serce przed zaburzeniami rytmu, wspomaga prawidłowe działanie układu krzepnięcia przez obniżenie poziomu trójglicerydów we krwi.

Potrzebujesz dodatkowych badań? W Centrum Medycznym Gabos wykonujemy szeroki wachlarz badań laboratoryjnych. Więcej informacji na temat cen uzyskasz w Rejestracji.

Inne badania w diagnozowaniu chorób serca

W Centrum Medycznym Gabos są dostępne również inne badania wspierających profilaktykę i diagnostykę chorób układu krążenia. Wymagają one jednak wcześniejszej rejestracji.

W Poradni Kardiologicznej przeprowadzamy również inne badania diagnozujące choroby układu krążenia:

 • EKG serca (elektrokardiogram) – sprawdzenie czynności elektrycznej serca może uwidocznić m.in. nieprawidłowości w rytmie serca, czy niedokrwienie serca.
 • Holter EKG – to badanie wykonywane przez niewielkie urządzenie, które monitoruje EKG pacjenta przez minimum 24 godziny w czasie jego codziennych aktywności.
 • Echo serca – badania które pozwala ocenić budowę serca i prawidłowość przepływów krwi.

W Pracowni Fizjoterapii:

 • Test wysiłkowy na bieżni

W Poradni Dietetycznej:

 • Ocena wskaźników BMI i WHR – otyłość w wielkim stopniu wpływa na ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia, dlatego bieżąca kontrola tych wskaźników jest istotna. Pomiarów można dokonać z naszym dietetykiem, który udzieli wskazówek co do właściwej diety.

Lekarz zlecił dodatkowe badania?

W Centrum Medycznym Gabos wykonasz zdecydowaną większość badań zleconych przez lekarza. Chcesz poznać cenę, któregoś z nich? Skontaktuj się z Rejestracją:

  Masz pytania? Chcesz umówić się na wizytę? Napisz do nas!

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych przez Centrum Medyczne Gabos Sp. z o.o. zgodnie z Polityką prywatności.

  Punkt pobrań
  laboratorium

  Rejestracja / Informacje:

  Umów wizytę
  Telefon do CM Gabos +48 32 39 03 600