Masaże relaksacyjne i lecznicze

Gastro- i kolonoskopia

Test ELISA na boreliozę

Badanie możesz wykonać w Centrum Medycznym Gabos w Piekarach Śląskich. Nie musisz się umawiać na badania, wystarczy że przyjdziesz w godzinach pracy Punktu Pobrań (od poniedziałku do piątku od 7:30-17:00).
Jeżeli masz jakieś pytania, zadzwoń: 32 390 36 00 lub zostaw swój numer w formularzu, a oddzwonimy.

Co to jest test ELISA na boreliozę?

Test ELISA IgG i IgM jest podstawowym badaniem we wstępnej diagnostyce boreliozy. Jako test przesiewowy pozwala wyodrębnić grupę pacjentów, którzy powinni zostać poddani głębszej diagnostyce (testem Western Blott).

Kiedy wykonać test elisa ELISA na boreliozę?

Badanie wykonuje się po ukąszeniu przez kleszcza i w przypadku podejrzenia występowania boreliozy. W razie ukąszenia ważne jest, żeby odczekać 4-6 tygodni, ponieważ badanie wykonane wcześniej może nie wykryć obecności przeciwciał z powodu zbyt małej ich ilości.

Co pokazuje test ELISA?

Wynik dodatni testu ELISA pokazuje że w organizmie zostały wytworzone przeciwciała, które mogą powstawać na skutek zakażenia krętkiem Borrelia powodującym boreliozę. Jednak test ten jest na tyle szeroki, że w przypadku niektórych wyników może okazać się, że przeciwciała są wywołane innymi bakteriami, dlatego w przypadku pozytywnego wyniku konieczna jest pogłębiona diagnostyka.
Po 4-6 tygodniach zazwyczaj zleca się wykonanie testu przeciwciał IgG i IgM metodą Western Blot.

Jak wygląda badanie?

Badanie to wykonuje się z krwi. Pobraną na czczo próbkę wysyłamy do laboratorium. Wyniki dostępne są do 4 dni roboczych od badania.

Cena testu ELISA

Badanie przeciwciał przeciwko boreliozie met. ELISA kosztuje 46 zł. (Zarówno IgG jak i IgM). Opłata za pobranie materiału wynosi 8 zł.

Gdzie wykonam test ELISA?

Test ELISA (i inne badania na boreliozę) wykonasz w Centrum Medycznym Gabos w Piekarach Śląskich. Nie musisz się wcześniej rejestrować, wystarczy, że przyjdziesz w godzinach pracy punktu pobrań – od 7:30 do 17:00.

Punkt pobrań
laboratorium

Rejestracja / Informacje:

Umów wizytę
Telefon do CM Gabos +48 32 39 03 600