Masaże relaksacyjne i lecznicze

Gastro- i kolonoskopia

Cholesterol całkowity – badanie za złotówkę

Strefa wiedzy

Badanie poziomu cholesterolu całkowitego wykonuje się przesiewowo aby wstępnie ocenić m.in. ryzyko rozwoju miażdżycy, zawału serca, udaru czy choroby wieńcowej.

W Centrum Medycznym Gabos do końca maja 2022 możesz wykonać je za 1 zł.

Kto powinien badać cholesterol całkowity?

Profilaktycznie zaleca się cykliczne wykonywanie badania w każdym wieku – nawet u osób młodych, prowadzących zdrowy tryb życia. Szczególnie kontrolować poziom cholesterolu całkowitego powinni mężczyźni po 40 roku życia i kobiety w okresie menopauzy (po 50. roku życia) lub osoby z powiązanymi chorobami (np. cukrzyca), czy u których w rodzinie występują choroby sercowo-naczyniowe.

Objawy podwyższonego i obniżonego poziomu cholesterolu

Podwyższony poziom cholesterolu to w języku medycznym hipercholesterolemia. Najczęściej nie daje żadnych objawów aż do momentu rozwoju choroby. Może prowadzić do wielu schorzeń sercowo-naczyniowych jak miażdżyca, zawał, udar czy choroba wieńcowa.

Obniżony poziom cholesterolu wpływa na prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego i zmniejsza wydzielanie serotoniny w mózgu, w związku z czym objawami może być ogólne osłabienie, podatność na infekcje czy nawet depresja. Może prowadzić do rozwoju m.in. takich schorzeń jak: nadczynność tarczycy, przewlekłe choroby wątroby, przewlekłe stany zapalne, czy nowotwory układu krwionośnego.

Badanie poziomu cholesterolu w Centrum Medycznym Gabos

Poziom cholesterolu całkowitego możesz wykonać w Centrum Medycznym Gabos. W ramach akcji profilaktycznej w maju (do 31.05.2022) badanie możesz wykonać za 1 zł.

Badanie należy wykonać na czczo. Punkt Pobrań czynny jest od poniedziałku do piątku od 7:30-17:00.

Dowiedz się więcej jak wygląda badanie: Cholesterol całkowity – badanie

Jeżeli masz jakieś pytania, zadzwoń: 32 390 36 00

Zobacz naszych lekarzy

Zobacz

Zobacz nasz nowoczesny gabinet

Zobacz
Telefon do CM Gabos +48 32 39 03 600