Masaże relaksacyjne i lecznicze

Gastro- i kolonoskopia

Co robić w przypadku zakażenia koronawirusem?

Strefa wiedzy

III fala koronawirusa SARS-CoV-2 stała się faktem - znów obserwujemy duże przyrosty dziennych zachorowań. Ryzyko zarażenia się jest duże, dlatego tym bardziej powinniśmy pamiętać o najprostszych zasadach - dezynfekcja, dystans, maseczka.

Jednak może się zdarzyć, że zachorujemy na COVID-19. Co robić w takich sytuacjach? Przede wszystkim nie panikować. Chorobę można przejść w sposób łagodny. Przypominamy kilka prostych zasad, które należy wprowadzić w przypadku dostrzeżenia u siebie objawów infekcji.

Zakażenie koronawirusem - o czym pamiętać?

Objawy zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 zwłaszcza na początku mogą przypominać typowe objawy infekcji górnych dróg oddechowych, czy grypy.

Przygotowaliśmy dla Was krótkiego ebooka z informacjami o objawach choroby, jej poszczególnych fazach oraz o tym, jak można sobie pomóc w przypadku łagodnego przebiegu choroby niewymagającego hospitalizacji.

Zachęcamy do pobierania materiału: Pobierz Ebook

Koronawirus SARS-CoV-2

Jakie badania wykonać, żeby wykluczyć infekcję?

Jeżeli dostrzegasz u siebie objawy infekcji albo chcesz sprawdzić, czy przypadkiem nie zaraziłeś się po kontakcie z osobą chorą, wykonaj testy na koronawirusa SARS-CoV-2. Jeżeli chcesz wiedzieć, czym różni się test antygenowy a PCR – zajrzyj do tego artykułu: Testy na koronawirusa antygenowe a PCR – jaka jest różnica?

Więcej o badaniach w Centrum Medycznym Gabos przeczytasz na tej stronie: Testy na obecność koronawirusa

COVID-19

Przeszedłem COVID i wciąż nie mogę dojść do siebie - co mogę zrobić?

Powrót do pełni sił po chorobie może zając trochę czasu – to naturalne. Można jednak wspomóc ten proces. W przypadku przedłużającego się stanu osłabienia warto skorzystać ze specjalistycznej rehabilitacji z doświadczonym fizjoterapeutą. W Centrum Medycznym Gabos prowadzimy zajęcia dla ozdrowieńców, więcej możesz dowiedzieć się tutaj: Poradnia po COVID-19.

COVID-19 - odporność

Czy mam przeciwciała anty-SARS-CoV-2?

Po infekcji naturalną reakcją organizmu jest wytworzenie przeciwciał, które chronią go przed dodatkowym zakażeniem. To, jak długo utrzymują się przeciwciała, zależy od danego organizmu. Można sprawdzić ich poziom za pomocą testu poziomu przeciwciał.  Takie badania również wykonujemy w Centrum Medycznym Gabos. W tym celu pobieramy krew (jak przy morfologii, przy czym nie trzeba być na czczo).

Jeżeli nie masz objawów infekcji, nie musisz się umawiać – przyjdź w godzinie pracy punktu pobrań pn. – pt. 8:00 – 17:00.

Zobacz naszych lekarzy

Zobacz

Zobacz nasz nowoczesny gabinet

Zobacz
Telefon do CM Gabos +48 32 39 03 600