Gabos Zdrowie + Warsztaty dla rodziców i dzieci Szkoła Świadomego Rodzicielstwa Napisz do nas
Strona główna >>> Co to jest psychoterapia i na czym polega?

Co to jest psychoterapia i na czym polega?

Psychoterapia jest metodą leczenia rozmową. Proces ten może być leczeniem konkretnie zdiagnozowanych zaburzeń, ale też służyć rozwojowi osobistemu, lepszemu poznaniu siebie, zwiększeniu kompetencji emocjonalnych, społecznych.
Psychoterapia pozwala uświadomić sobie przyczynę aktualnych kłopotów, dostrzec schematy, przekonania obecne w życiu osobistym i zawodowym. Pozostawia przestrzeń na decyzję o zmianie.

Psychoterapeuta wykorzystuje swoje umiejętności, wiedzę, aby wspomagać klienta w procesie terapii, przy zachowaniu profesjonalnego charakteru relacji.
Spotkania zazwyczaj odbywają raz w tygodniu, w regularnych odstępach czasu.

Istnieje wiele szkół  psychoterapii, np. : poznawczo-behawioralna, systemowa, humanistyczna, psychodynamiczna.

W naszym ośrodku zajmujemy się głównie psychoterapią psychodynamiczną. Wychodząc naprzeciw potrzebom klienta, integrujemy w procesie terapii założenia innych szkół.

Psychoterapia psychodynamiczna opiera się głównie na tym ,co dzieje się pomiędzy psychoterapeutą a pacjentem. Analizie podlegają tematy wnoszone przez pacjenta, zarówno te świadomie poruszane, jak i te nieuświadomione. W rozumieniu psychodynamicznym wpływ na zachowanie, decyzje człowieka mają zdarzenia z  przeszłości, znaczenie jakie im nadano, ale też nieuświadomione konflikty, emocje.

W gabinecie terapeuty nie mamy szansy anulować trudnych doświadczeń, ale możemy spojrzeć na nie z innej perspektywy. Powoli się z nimi oswoić. Pozwolić na to, aby stały się przeszłością i nie determinowały teraźniejszości.

Psychoterapia psychodynamiczna to poszukiwanie rozwiązań przez pacjenta, przy akceptującej obecności terapeuty.

Przeczytaj>>> Zastawiasz się nad wizytą i nie wiesz, do którego specjalisty się zgłosić?.

. . .

Zobacz naszych
lekarzy

Zobacz
. . .

Zobacz nasz
nowoczesny
gabinet

Zobacz

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera i bądź na bieżąco z tym co dzieje się u nas.