Gabos Zdrowie + Warsztaty dla rodziców i dzieci Szkoła Świadomego Rodzicielstwa Napisz do nas
Strona główna >>> Fizjoterapia

Fizjoterapia

Fizjoterapia

Zabiegi, w których wykorzystuje się zjawiska fizyczne i reaktywność organizmu na różnego rodzaju bodźce nazywa się fizjoterapią. Może ona być stosowana samodzielnie oraz jako uzupełnienie leczenia farmakologicznego lub operacyjnego. Jakie rodzaje zabiegów oferuje fizjoterapia Śląsk i dlaczego warto z tych usług skorzystać? Odpowiadamy w dzisiejszym wpisie.

Rodzaje zabiegów

Do metod fizjoterapeutycznych zalicza się między innymi:

  • masaże lecznicze – dobiera się je w zależności od schorzenia,
  • hydroterapia – leczenie wodą poprzez kąpiele, natryski czy okłady,
  • termoterapia – wykorzystuje energię cieplną, fizjoterapia tą metodą może wykorzystywać zarówno ogrzewanie (ciepłoterapia), jak i schładzanie (krioterapia),
  • kinezyterapia – rehabilitacja ruchowa,
  • elektroterapia – leczenie z wykorzystaniem prądu stałego lub impulsowego,
  • terapia manualna – polega na odpowiednim uciskaniu bolących miejsc na ciele chorego.

Jakie korzyści płyną z wizyty u fizjoterapeuty?

Ze względu na swoją bogatą wiedzę ora odpowiednie przygotowanie, fizjoterapeuta może pomóc nam w wielu przypadkach.

Fizjoterapia Śląsk przyda się zdecydowanie, jeśli chcemy zmniejszyć ból pleców, kolan czy bioder. Będzie to dobre rozwiązanie również w przypadku chęci rehabilitacji po urazach, stłuczeniach lub wadach wrodzonych.

Ponadto, fizjoterapia przydatna może okazać się też przy zwalczaniu stresu. Masaż potrafi pomóc odpowiednio się zrelaksować.

Rehabilitacja jest także w niektórych przypadkach treningu sportowego. Dodatkowe wzmacnianie poszczególnych partii ciała poprzez zabiegi pozwala zwiększyć możliwości sportowców.

Dużą zaletą zabiegów fizjoterapeutycznych jest bezpośrednie zaangażowanie pacjenta w proces przywracania go do pełnej lub częściowej sprawności fizycznej. W odróżnieniu od innych działów medycyny, w przypadku rehabilitacji najważniejsze jest osobiste zaangażowanie pacjenta w ćwiczenia i różnego rodzaju zabiegi usprawniające.

Fizykoterapia – rodzaj rehabilitacji

Podczas fizykoterapii wykorzystuje się zjawiska fizyczne takie jak prąd, światło czy ultradźwięki. Za ich pomocą oddziałuje się na zmienione chorobowo miejsca.

Fizykoterapia stymuluje układ odpornościowy i pobudza organizm do walki z różnymi stanami chorobowymi, na przykład obrzękami, stanami zapalnymi o różnym podłożu.

Ten rodzaj rehabilitacji posiada sporo zalet. Przede wszystkim, warto wspomnieć o wysokiej skuteczności zabiegów, jakie świadczy fizjoterapia Śląsk. Co więcej, większość z nich jest bezbolesna, a efekty stają się zauważalne w stosunkowo krótkim terminie.

Kolejną zaletą, jaką posiada fizykoterapia jest również różnorodność zabiegów. Dzięki temu, pozwala na leczenie najróżniejszych schorzeń – od skutków udaru poprzez kontuzje u sportowców. Ponadto, zabiegi te mogą być wykorzystywane niezależnie od wieku pacjenta, w każdym przypadku.

W naszej poradni rehabilitacyjnej możesz mieć pewność, że wybierzemy rodzaj zabiegu odpowiedni dla Twoich osobistych potrzeb. Zapisz się na wizytę już dziś.

. . .

Zobacz naszych
lekarzy

Zobacz
. . .

Zobacz nasz
nowoczesny
gabinet

Zobacz

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera i bądź na bieżąco z tym co dzieje się u nas.