Gabos Zdrowie + Warsztaty dla rodziców i dzieci Szkoła Świadomego Rodzicielstwa Napisz do nas
Strona główna >>> Pierwsza wizyta w Poradni Zdrowia Psychicznego? Sprawdź, do którego specjalisty się udać.

Pierwsza wizyta w Poradni Zdrowia Psychicznego? Sprawdź, do którego specjalisty się udać.

Psychiatra to lekarz, który uzyskał specjalizację z zakresu psychiatrii. Zajmuje się tzw. biologicznym leczeniem zaburzeń i chorób psychicznych. Może zalecić farmakoterapię (wystawić receptę), ocenić zdolność pacjenta do pracy (wystawić zwolnienie lekarskie), ocenić czy pacjent wymaga leczenia ambulatoryjnego, czy w poważniejszych przypadkach wymaga leczenia szpitalnego.

Nasi specjaliści:

Psycholog to osoba, która ukończyła studia magisterskie na kierunku psychologia. Przeprowadza diagnozę psychologiczną – testy psychologiczne np. inteligencji czy osobowości. Udziela  pomocy psychologicznej w postaci konsultacji psychologicznej, porady psychologicznej czy psychoedukacji.

Nasi specjaliści:

Psychoterapeuta ukończył studia (np. psychologia, medycyna), a następnie uczestniczył w szkoleniu podyplomowym psychoterapeutycznym (4-5 lat). Jest to osoba, która przeszła terapię własną, dzięki czemu jest przygotowana do prowadzenia psychoterapii indywidualnej, grupowej, par lub rodzin.

Nasi specjaliści:

Specjalista Terapii Uzależnień

Osoba, która ukończyła wyższe studia. Posiada kwalifikacje w zakresie wiedzy o: uzależnieniu od substancji psychoaktywnych, uzależnieniu behawioralnym (np. zakupoholizmu, seksoholizm, hazard patologiczny).

Nasz Specjalista:

 

Przeczytaj >>> Co to jest i na czym polega psychoterapia?.

. . .

Zobacz naszych
lekarzy

Zobacz
. . .

Zobacz nasz
nowoczesny
gabinet

Zobacz

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera i bądź na bieżąco z tym co dzieje się u nas.