Poradnia chorób odkleszczowych

O poradni

Centrum Medyczne GABOS w Piekarach Śląskich jest miejscem, gdzie lekarz-specjalista prowadzi diagnostykę i leczenie osób chorych na boreliozę z terenu całego kraju.

Dzięki wdrożeniu programu leczenia boreliozy możemy zapewnić Pacjentom kompleksową diagnostykę oraz skuteczne leczenie choroby i terapie wzmacniające

Im szybciej zaczniesz diagnostykę i leczenie , tym większa szansa, że się wyleczysz

Borelioza, inaczej krętkowica kleszczowa, jest to choroba przewlekła. Mimo że objawy boreliozy są często trudne do rozpoznania, nie można ich w żadnym wypadku bagatelizować!

Do zakażenia boreliozą dochodzi najczęściej w wyniku pogryzienia przez kleszcze, które są nosicielami tej choroby.

Jak rozpoznać boreliozę?

Najbardziej charakterystycznym objawem zakażenia jest występowanie rumienia na skórze, który jest czerwony i ma regularny owalny kształt. Na początku może być niewielki, ale z czasem zwiększa swoją objętość. Poza zmianami skórnymi u zakażonych osób obserwuje się zmęczenie, bóle stawów oraz podwyższenie temperatury.

Kolejnym objawem skórnym jest chłoniak limfocytowy w postaci czerwonego lub niebieskiego drobnego guza. Może wystąpić na brodawkach, małżowinie usznej lub okolicach moszny. Przewlekłe stadium choroby objawia się obrzękiem, a później pojawieniem sią czerwonoszarych plam i siniaków na ciele.

Objawy boreliozy przewlekłej

Czasami nie pojawiają żadne niepokojące zmiany skórne, wówczas borelioza może przybrać postać przewlekłą. Objawy nie są charakterystyczne, a zakażenie rozprzestrzenia się przez krew lub chłonkę. Dolegliwości, jakie wtedy się pojawiają, to m.in. gorączka, dreszcze, nadmierne pocenie, spadek wagi, złe samopoczucie, biegunki, refluks żołądkowy. Pojawiają się też kłopoty ze snem i mówieniem, związane ze zmianami neurologicznymi, które są szczególnie niebezpieczne i wymagają konsultacji z lekarzem.

W wyniku zakażenia boreliozą może dojść do zapalenia mózgu lub opon mózgowo-rdzeniowych. Chorzy odczuwają sztywność karku, mają kłopoty z zamykaniem powiek, mdłości, wymioty oraz bóle i zawroty głowy. Dolegliwości te często prowadzą do depresji. U niektórych zakażonych skutkiem boreliozy mogą być groźne zaburzenia rytmu serca.

. . .

Podziel się z nami
swoją opinią

Dodaj
. . .

Zobacz nasze
nowoczesne
centrum

Zobacz

Gabos Centrum Medyczne

ul. Inwalidów Wojennych 79
41 - 945 Piekary Śląskie
+48 32 390 36 00
+48 885 211 128
rejestracja@gabos.pl

Kontakt

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera i bądź na bieżąco z tym co dzieje się u nas.