Masaże relaksacyjne i lecznicze

Gastro- i kolonoskopia

Poradnia Chorób Odkleszczowych

Dla dorosłych.

Poradnia Chorób Odkleszczowych dla dorosłych jest częścią Poradni Leczenia Chorób Zakaźnych. Powstała w odpowiedzi na rosnącą liczbę zachorowań na choroby przenoszone przez kleszcze. Jest to grupa chorób spowodowanych zakażeniem człowieka bakteriami bądź wirusami, które przenoszone są przez zarażone nimi kleszcze.

Choroby przenoszone przez kleszcze

Najbardziej znane choroby to: borelioza i odkleszczowe zapalenie mózgu, ale kleszcze infekują również mniej znanymi chorobami m. in. ludzką anaplazmozą granulocytarną lub erlichiozą monocytarną.

Borelioza - leczenie

W Polsce najczęściej występuje borelioza (choroba z Lyme) spowodowana zakażeniem krętkiem Borrelia burgdorferi. Jest to choroba wieloukładowa, która dotyka m. in. skórę, układ nerwowy, serce i stawy człowieka. Najbardziej charakterystycznym objawem tej choroby jest rumień wędrujący który może ujawnić się w miejscu ukąszenia (możliwe też, że pojawi się w innym miejscu niż ukąszenie), ale zdarza się, że u części zakażonych osób taki objaw nie występuje.

Diagnostyka tej choroby bywa złożona, dlatego ogromne znaczenie ma doświadczenie lekarza prowadzącego.  Podstawą diagnozy jest bowiem pogłębiony wywiad kliniczny, wsparty badaniami diagnostycznymi.

Badania na boreliozę i inne choroby odkleszczowe w Piekarach Śląskich

W naszym Punkcie Pobrań Laboratorium wykonasz badania na boreliozę i inne choroby odkleszczowe – w tym test Elisa czy Western Blot na obecność przeciwciał IgG i IgM.  Punkt Pobrań czynny jest od poniedziałku do piątku od 7:30 – 17:00.

Na badania nie trzeba się wcześniej rejestrować. Wystarczy przyjść w godzinach pracy laboratorium.

Dowiedz się więcej: Punkt Pobrań – Laboratorium

poprzedni slajdnastępny slajd

Dr n. med.

Barbara Oczko-Grzesik

Specjalista chorób zakaźnych

Rejestracja / Informacje:

Umów wizytę

Barbara Oczko-Grzesik – ZnanyLekarz.pl

Telefon do CM Gabos +48 32 39 03 600