Masaże relaksacyjne i lecznicze

Gastro- i kolonoskopia

Poradnia Dermatologiczna

Dla

Specjalizujemy się w leczeniu chorób skóry, błon śluzowych, włosów i paznokci. Nie tylko zwalczamy objawy, ale przede wszystkim szukamy powiązań między chorobami skóry, a innymi chorobami organizmu.

Choroby skóry - kiedy do dermatologa?

Skóra ludzka jest największym narządem naszego organizmu stanowiącym swoistą barierę ochronną. Narażona jest na oddziaływanie wielu zewnętrznych czynników w konsekwencji może prowadzić do zogniskowania wielu stanów zapalnych jak i chorób skórnych. Jeśli pojawiają się na niej niepokojące znamiona, przebarwienia lub ślady to jest to już sygnał o pojawieniu się stanu zapalnego, a fakt ten należy skonsultować z lekarzem dermatologiem.

Na jakość naszej skóry ma wpływ wiele czynników, dlatego zawsze warto zasięgnąć porady specjalisty, który dokładnie przyjrzy się zmianom, zleci badania i rozpocznie leczenie.

Dermatoskopia

Dermatoskopia (badanie dermatoskopowe) pozwala rozróżnić łagodne zmiany skórne od niebezpiecznych. Badanie polega na oglądaniu skóry przez specjalny sprzęt określany mianem dermatoskopu pełniącego funkcję podobne do szkła powiększającego. Jest całkowicie bezinwazyjne i bezbolesne.

Badanie może być wykorzystywane w profilaktyce czerniaka.

Krioterapia zmian skórnych

Krioterapia zmian skórnych polega na zamrożenie tkanki zimnem uzyskanym z ciekłego azotu za pomocą specjalistycznego aplikatora. Zabieg jest alternatywą dla chirurgicznego usuwania zmian skórnych czy laserowego. Wykorzystuje się ją zwłaszcza dla usuwania nieinwazyjnych znamion barwnikowych naskórkowych.

Dermatolog w trakcie konsultacji oceni, czy na dane zmiany można wykonać zabieg i wymrozi je, jeżeli będzie to możliwe.

Współpraca z dietetykiem

Na jakość naszej skóry ma wpływ również to co spożywamy, właściwa dieta i jej różnorodność nie powinna zostać bez odpowiedzi. Dlatego nasze Centrum Medyczne współpracuje z dietetykiem, u którego można sprawdzić nawyki żywieniowe i przygotować odpowiednią dietę.

poprzedni slajdnastępny slajd

Dr n. med.

Ewa Koczy-Baron

Specjalista dermatolog i wenerolog

Rejestracja / Informacje:

Umów wizytę

Ewa Koczy-Baron – ZnanyLekarz.pl

Telefon do CM Gabos +48 32 39 03 600