Poradnia leczenia bólu

Godziny przyjęć

Czwartek

Przyjmuje: Lek. med. Rafał Szczygieł

15:30 - 17:00
O poradni

Wielu chorobom towarzyszy ból. Często go znosimy nie przyjmując żadnych leków i przez to niepotrzebnie cierpimy. Pewne schorzenia jednak powodują, że stale go odczuwamy. Są to np. nerwobóle, bóle po amputacji kończyny, w przebiegu reumatoidalnego zapalenia stawów, czy kostniejącego zapalenia mięśni, nowotworów itd. Gdy ból nie znika przez dłuży okres czasu, wówczas mówimy o bólu przewlekłym. I właśnie ten rodzaj bólu powinien być leczony

Ból jest to nieprzyjemne odczucie spowodowane uszkodzeniem jakieś tkanki organizmu lub też napływem bodźców mogących spowodować to uszkodzenie. Ból jest nie tylko negatywnym wrażeniem zmysłowym, ale i emocjonalnym. Ból może być ostry – czyli pojawić się nagle i najczęściej trwać krótko lub przewlekły – towarzyszy innym chorobom, trwa “bez końca”. Taki ból, który trwa miesiąc i dłużej. Silnie wpływa na samopoczucie człowieka, a także jego funkcjonowanie bio-psycho-społeczne. Może sprzyjać depresji i lękowi, potęgować niepełnosprawność, czy wreszcie utrudniać wypełnianie ról i realizację zadań społecznych. Dlatego też istotne jest diagnozowanie i wypracowanie skutecznych metod leczenia bólu, co jest wyzwaniem dla poradni leczenia bólu.

W poradniach leczenia bólu dobiera się właściwe postępowanie w przypadku zespołów korzeniowych (bóle wynikające z ucisku na korzenie nerwowe odchodzące od rdzenia kręgowego, m.in. rwy), nerwobólach (neuralgiach), bólów towarzyszących neuropatii, wspomnianych bólach po amputacji kończyn tzw. bólach fantomowych oraz bólach pochodzenia naczyniowego. Ponadto lekarze pomagają chorym na migrenę, a także prowadzą terapię bólu pourazowego, kostnego, nowotworowego i innych.

. . .

Podziel się z nami
swoją opinią

Dodaj
. . .

Zobacz nasze
nowoczesne
centrum

Zobacz

Gabos Centrum Medyczne

ul. Inwalidów Wojennych 79
41 - 945 Piekary Śląskie
+48 32 390 36 00
+48 885 211 128
rejestracja@gabos.pl

Kontakt

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera i bądź na bieżąco z tym co dzieje się u nas.