Masaże relaksacyjne i lecznicze

Gastro- i kolonoskopia

Poradnia Leczenia Bólu

Dla dorosłych.

Ból jest to nieprzyjemne odczucie spowodowane uszkodzeniem jakieś tkanki organizmu lub też napływem bodźców mogących spowodować to uszkodzenie.

Leczenie bólu

W poradniach leczenia bólu dobiera się właściwe postępowanie w przypadku:

  • zespołów korzeniowych (bóle wynikające z ucisku na korzenie nerwowe odchodzące od rdzenia kręgowego, m.in. rwy),
  • nerwobólach (neuralgiach),
  • bólów towarzyszących neuropatii,
  • wspomnianych bólach po amputacji kończyn tzw. bólach fantomowych
  • bólach pochodzenia naczyniowego.

Ponadto lekarze pomagają chorym na migrenę, a także prowadzą terapię bólu pourazowego, kostnego, nowotworowego i innych.

Kiedy leczyć ból?

Wielu chorobom towarzyszy ból. Często go znosimy nie przyjmując żadnych leków i przez to niepotrzebnie cierpimy. Pewne schorzenia jednak powodują, że stale go odczuwamy. Są to np. nerwobóle, bóle po amputacji kończyny, w przebiegu reumatoidalnego zapalenia stawów, czy kostniejącego zapalenia mięśni, nowotworów itd. Gdy ból nie znika przez dłuży okres czasu, wówczas mówimy o bólu przewlekłym. I właśnie ten rodzaj bólu powinien być leczony.

Przewlekły ból - leczenie

Ból jest nie tylko negatywnym wrażeniem zmysłowym, ale i emocjonalnym. Ból może być ostry – czyli pojawić się nagle i najczęściej trwać krótko lub przewlekły – towarzyszy innym chorobom, trwa “bez końca”. Taki ból, który trwa miesiąc i dłużej. Silnie wpływa na samopoczucie człowieka, a także jego funkcjonowanie bio-psycho-społeczne. Może sprzyjać depresji i lękowi, potęgować niepełnosprawność, czy wreszcie utrudniać wypełnianie ról i realizację zadań społecznych.

Dlatego też istotne jest diagnozowanie i wypracowanie skutecznych metod leczenia bólu, co jest wyzwaniem dla poradni leczenia bólu.

poprzedni slajdnastępny slajd

Lek. med.

Rafał Szczygieł

Anestezjolog

Rejestracja / Informacje:

Umów wizytę

Telefon do CM Gabos +48 32 39 03 600