Poradnia onkologiczna

O poradni

Onkolog jest lekarzem zajmującym się profilaktyką, diagnozowaniem i leczeniem chorób nowotworowych

Onkolog – wizytę u tego specjalisty przeżywamy bardzo silnie, ponieważ choroba nowotworowa budzi w nas duży strach. Tymczasem nowotwory, odpowiednio szybko wykryte, mogą być w 100% wyleczalne. W procesie powrotu do zdrowia pomaga nam właśnie specjalista w dziedzinie onkologii. Onkolog rozpoznaje i leczy stany przednowotworowe i nowotwory oraz ich powikłania.

Trudno wymienić wszystkie objawy, które mogą wskazywać na wizytę u onkologa – w końcu choroba nowotworowa może dotyczyć wielu narządów. Dlatego wskazana jest tzw. czujność onkologiczna – uważne obserwowanie, samobadanie swojego ciała. Każda zmiana w wyglądzie skóry lub funkcjonowaniu organizmu może być niepokojąca.

 Do poradni chirurgii onkologicznej zazwyczaj kieruje nas lekarz prowadzący, który zauważył w naszym ciele niepokojące, wymagające kontroli zmiany. Ponadto, na niniejszą konsultację powinniśmy udać się w sytuacji, gdy:

  • zauważyliśmy na naszym ciele obecność niepokojącej zmiany (charakterystycznego pieprzyka, przebarwienia lub guzka);
  • lekarz prowadzący zalecił wykonanie biopsji niewielkiej zmiany skórnej;
  • przebyliśmy już leczenie onkologiczne, za pośrednictwem zabiegu i wskazano nam poddać się wizycie kontrolnej.

Do lekarza niniejszej specjalizacji, trafia wielu pacjentów, u których zdiagnozowano występowanie zmiany nowotworowej, nadającej się do chirurgicznego usunięcia. Chirurg onkolog w naszej poradni zajmuje się między innymi usuwaniem zmian w okolicach:

  • tarczycy;
  • piersi
  • skóry

W raz z postępem medycyny oraz nowoczesnej technologii, specjaliści są w stanie coraz skuteczniej leczyć swoich pacjentów przy pomocy metod chirurgicznych. W dużej części przypadków dokładne usunięcie guza, we wczesnym stadium rozwoju choroby, może gwarantować całkowite jej wyleczenie.

 

. . .

Podziel się z nami
swoją opinią

Dodaj
. . .

Zobacz nasze
nowoczesne
centrum

Zobacz

Gabos Centrum Medyczne

ul. Inwalidów Wojennych 79
41 - 945 Piekary Śląskie
+48 32 390 36 00
+48 885 211 128
rejestracja@gabos.pl

Kontakt

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera i bądź na bieżąco z tym co dzieje się u nas.