Poradnia urologii dziecięcej

Godziny przyjęć

Poniedziałek

Przyjmuje: Dr n. med. Andrzej Grabowski

15:00 - 20:00
O poradni

Urologia jest obszarem medycyny, który zajmuje się leczeniem dolegliwości układu moczowo-płciowego. Do urologa należy zgłosić się, gdy wystąpi ból, obrzęk, pieczenie lub swędzenie narządów układu moczowego i płciowego.

Do najczęstszych chorób, z którymi zgłaszać powinno się do urologa, należą:

– stany zapalne dróg moczowych objawiające się częstszym niż zwykle oddawaniem moczu oraz bólem, pieczeniem i szczypaniem podczas tej czynności;

– zaburzenia pracy pęcherza w tym: popuszczanie moczu, zaleganie moczu, nietrzymanie moczu;

Jesteśmy jedyną poradnią na śląsku specjalizującą się w leczeniu wtórnego nietrzymania moczu u dzieci oraz leczeniu zaparć.

Moczenie wtórne u dzieci to taki rodzaj moczenia, który pojawia się już po „opanowaniu” pęcherza przez dziecko. Taki rodzaj moczenia u dzieci jest spowodowany zwykle chorobami układu moczowego, a także problemami natury emocjonalnej. Zazwyczaj moczenie wtórne jest jednak wywołane czynnikami organicznymi. Moczenie wtórne może nasilać się z czasem.

Jeśli dziecko nie trzyma moczu w nocy i zdarza mu się popuszczać także w dzień – cierpi ono na nietrzymanie moczu. Taki problem jest wywoływany różnego rodzaju chorobami i wadami.

Zaparcia u dzieci to częsta przypadłość. Dziecko, potrafi unikać wizyty w toalecie, czego konsekwencją są poważne problemy zdrowotne. A utrwalony nawyk wstrzymywania kału często przechodzi w stan przewlekły. Dlatego bardzo ważne jest podjęcie odpowiedniego leczenia.

 

. . .

Podziel się z nami
swoją opinią

Dodaj
. . .

Zobacz nasze
nowoczesne
centrum

Zobacz

Gabos Centrum Medyczne

ul. Inwalidów Wojennych 79
41 - 945 Piekary Śląskie
+48 32 390 36 00
+48 885 211 128
rejestracja@gabos.pl

Kontakt

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera i bądź na bieżąco z tym co dzieje się u nas.