Poradnia Urologii Dziecięcej

Jesteśmy jedyną poradnią na śląsku specjalizującą się w leczeniu wtórnego nietrzymania moczu u dzieci oraz leczeniu zaparć.

Urologia jest obszarem medycyny, który zajmuje się leczeniem dolegliwości układu moczowo-płciowego. Do urologa należy zgłosić się, gdy wystąpi ból, obrzęk, pieczenie lub swędzenie narządów układu moczowego i płciowego. Do najczęstszych chorób, z którymi zgłaszać powinno się do urologa, należą: -stany zapalne dróg moczowych objawiające się częstszym niż zwykle oddawaniem moczu oraz bólem, pieczeniem i szczypaniem podczas tej czynności; -zaburzenia pracy pęcherza w tym: popuszczanie moczu, zaleganie moczu, nietrzymanie moczu.

Moczenie wtórne u dzieci to taki rodzaj moczenia, który pojawia się już po „opanowaniu” pęcherza przez dziecko. Taki rodzaj moczenia u dzieci jest spowodowany zwykle chorobami układu moczowego, a także problemami natury emocjonalnej. Zazwyczaj moczenie wtórne jest jednak wywołane czynnikami organicznymi. Moczenie wtórne może nasilać się z czasem. Jeśli dziecko nie trzyma moczu w nocy i zdarza mu się popuszczać także w dzień – cierpi ono na nietrzymanie moczu. Taki problem jest wywoływany różnego rodzaju chorobami i wadami. Zaparcia u dzieci to częsta przypadłość. Dziecko, potrafi unikać wizyty w toalecie, czego konsekwencją są poważne problemy zdrowotne. A utrwalony nawyk wstrzymywania kału często przechodzi w stan przewlekły. Dlatego bardzo ważne jest podjęcie odpowiedniego leczenia.

UMÓW WIZYTĘ
Dr n. med.

Andrzej Grabowski

Urolog, chirurg dziecięcy

Strefa Wiedzy

zaparcia u dzieci

Zaparcia u dzieci

Nefrolog dziecięcy w Piekarach Śląskich w CM Gabos

Leczenie nietrzymania moczu u dzieci

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera i bądź na bieżąco z tym co dzieje się u nas.

Warsztaty dla rodziców i dzieci Szkoła Świadomego Rodzicielstwa Napisz do nas