Masaże relaksacyjne i lecznicze

Gastro- i kolonoskopia

Poradnia Wad Postawy

Dla dzieci.

W Poradni Wad Postawy, będącej częścią Poradni Chirurgii Dziecięcej, diagnozujemy i leczymy choroby stopy i stawu skokowo-goleniowego. Leczenie tych dolegliwości polega poprzez zastosowanie różnorakich zabiegów o rożnym charakterze takich jak wkładki ortopedyczne, ortezy, ortopedię, chirurgię. 

Podoskopia w Piekarach Śląskich

Obecnie świadczymy usługi z zakresu PODOSKOPII. Badanie podoskopem pozwala na zbadanie stabilności stawów skokowych. Można je wykonać u dzieci powyżej 2 roku życia oraz u dorosłych.

Wskazaniem do badania podoskopowego jest:
monitorowanie rozwoju stóp u dzieci, co pozwala na wczesne wykrycie nieprawidłowości,

  • profilaktyka chorób stóp, w tym leczenie np. płaskostopia u dzieci i dorosłych, halluksów,
  • ból stóp, kolan i kręgosłupa,
  • praca wymagająca długiego stania,
  • pomoc w doborze odpowiedniego, zdrowego dla stopy, obuwia,
  • zdiagnozowana cukrzyca lub choroba zwyrodnieniowa stawów,
  • uprawianie sportu profesjonalnie i amatorsko.

Jak wygląda badanie podoskopem? 

Badanie jest bardzo proste, szybkie i bezbolesne. Pacjent staje na podoskopie, a następnie obraz stóp jest zapisywany, przetwarzany i przesyłany do komputera. Uzyskany obraz pozwala na ocenę niekorzystnego przeciążenia różnych obszarów stopy. Ma to szczególne znaczenie  u cukrzyków, w chorobach reumatycznych oraz tak zwanej stopie reumatoidalnej, bądź neuropatycznej. Badanie podoskopowe pozwala na dobranie wkładek i obuwia, co zapobiega konsekwencjom nieprawidłowych obciążeń stopy u dzieci, dorosłych, oraz osób aktywnie uprawiających sport. Umożliwia ono również ocenę stanu skóry – uwidacznia miejsca nadmiernego rogowacenia naskórka, tworzenia się modzeli i nagniotków. Po badaniu podoskopowym pacjent możem dostać indywidualny plan ćwiczeń, wkładki ortopedyczne oraz ogólne zalecenia odnośnie do zasad doboru obuwia, aby wada nie postępowała.

poprzedni slajdnastępny slajd

Lek. med.

Lucyna Wysocka

Chirurg dziecięcy

Rejestracja / Informacje:

Umów wizytę

dowiedz się więcej

Strefa wiedzy

Telefon do CM Gabos +48 32 39 03 600