Masaże relaksacyjne i lecznicze

Gastro- i kolonoskopia

Psycholog Śląsk – gdzie szukać pomocy?

Strefa wiedzy

Poradnia Psychologiczna, to zespół specjalistów, którzy od lat zajmują się pomaganiem w różnego rodzaju zaburzeniach czy chorobach związanych ze zdrowiem psychicznym. Dlaczego warto skorzystać z pomocy specjalisty i jak wygląda wizyta?

Psycholog dla dorosłych – rozmowa może zdziałać cuda

Nie od dziś wiadomo, że rozmowa ma właściwości terapeutyczne. Właśnie dlatego, gdy pojawia się problem, odruchowo szukamy kogoś, kto nas wysłucha, nawet jeśli sytuacja jest tak skomplikowana, że nie możemy liczyć na prostą, konkretną radę. Czasem trudności, jakich doświadczamy, są na tyle intymne, że mówiąc o nich, czulibyśmy się niekomfortowo, dlatego pewne sprawy zatrzymujemy tylko dla siebie. Nierzadko udaje się nam wówczas uporać z problemem samodzielnie, bez wsparcia bliskich, ale zdarza się, że sytuacja zaczyna nas przerastać. Z pomocą przychodzi psycholog Śląsk, który z pewnością pomoże Ci w rozwiązaniu wszelkich problemów. Warto dodać, że taka wizyta nie jest jedynie leczeniem. To możliwość zobaczenia siebie w nowym świetle, odkrywanie własnych możliwości. Dzięki psychoterapii uczymy się brać odpowiedzialność za swoje życie. Co da Ci prywatny psycholog? Otrzymasz wsparcie w walce z problemem i obiektywną opinię osoby postronnej. Możliwość przebywania z terapeutą pomoże ci zrozumieć, gdzie popełniasz błąd.

W jakich przypadkach należy udać się do psychologa?

Nie zawsze wiemy, kiedy iść do psychologa, a kiedy będziemy w stanie sami uporać się z podłym nastrojem. W związku z tym, przedstawiamy poniżej kilka objawów, które powinny skłonić nas do umówienia wizyty. Psycholog dla dorosłych na pewno pomoże w rozwiązaniu każdego problemu.

  • Niezdolność do pracy z powodu stanu emocjonalnegoczasem zdarza się, że w pracy mamy kłopoty albo jest czas na to, żeby przeżyć żałobę, stratę, dużą życiową zmianę. Ale jeśli stan niezdolności do pracy nie jest bezpośrednio związany z tego typu sytuacjami, zgłośmy się po pomoc.
  • Problemy ze snem – zwróćmy na nie uwagę, zwłaszcza wtedy, kiedy występują według określonego wzorca, na przykład budzimy się zawsze o 4 rano albo mamy kłopot z zaśnięciem. To może świadczyć o depresji, która wymaga psychoterapii lub leczenia.
  • Wycofanie się z życia – jeśli mamy trudności, by podejmować działania, które kiedyś były dla nas normą, sprawiały nam przyjemność czy po prostu były ważne – nasza energia życiowa jest uwięziona przez wyparte do nieświadomości uczucia. Kiedy pójdziemy do psychologa, możemy wydobyć je z jego pomocą.

Czy do wizyty trzeba się przygotować?

Jest to dosyć trudne pytanie, ze względu na różne ukształtowania osobowościowe ludzi. Jedni będą potrzebować więcej czasu na podjęcia kroków konsultacji z lekarzem ze względu na łagodne ukształtowanie charakteru, z kolei druga grupa osób będzie chciała podjąć leczenie i rozmowę ze specjalistą od razu, nawet nie ćwicząc przed wizytą poszczególnych wypowiedzi i poszczególnej argumentacji.

Pamiętajmy jednak, że terapia u psychologa sprowadza się do wspólnych rozmów, wymianie informacji, dlatego powinniśmy współpracować z lekarzem w miarę swoich możliwości. Mówmy mu o wszystkim: czego doświadczyliśmy, jak wyglądał nasz dzień, skąd się bierze płacz. Im więcej psycholog Śląsk wie na nasz temat, tym bardziej będzie mógł nam pomóc. Jeśli potrzebujesz pomocy, umów się na wizytę w Poradni Pscyhologicznej.

Zobacz naszych lekarzy

Zobacz

Zobacz nasz nowoczesny gabinet

Zobacz
Telefon do CM Gabos +48 32 39 03 600