Masaże relaksacyjne i lecznicze

Gastro- i kolonoskopia

Regeneracja organizmu – wlewy dożylne

Strefa wiedzy

Zapraszamy do zapoznania się z informację o wlewach dożylnych - wspomagających regenerację organizmu dla osób chorych w obniżonych stanach zdrowia.

Wlewy dożylne w Piekarach Śląskich

Celem wlewów jest efektywne podanie składników pokarmowych, witamin czy makroelementów i mikroelementów oraz składników pomagających w regeneracji w trakcie lub po chorobie. W szczególności należy zauważyć, że dożylne podanie zapewnia dostępność bez strat dla organizmu związanych z wchłanianiem z przewodu pokarmowego jak i zmniejsza ryzyko powikłań ze strony układu pokarmowego. Jednocześnie jesteśmy w stanie pacjenta poinstruować o konieczności zmiany diety lub pewnych cech w otoczeniu jak i przeprowadzić rozszerzoną diagnostykę w Centrum Medycznym GABOS. Wszystkie zabiegi poprzedzone są specjalistyczną konsultacja lekarską.

Na czym polega wlew dożylny?

Wlew dożylny – infuzja dożylna polega na dożylnym podaniu płynu, który może zawierać różne substancje terapeutyczne lub odżywcze. Wlewy najczęściej stosowane są celu szybkiego nawodnienia pacjenta, wyrównania gospodarki wodno-elektrolitowej lub kwasowo-zasadowej a także przyspieszenia regeneracji oraz wzmocnienia organizmu.

Wlew możemy wykorzystać przy terapii onkologicznej jako terapia wspomagająca jak też wspomaganie znoszenia niepożądanych efektów chemioterapii, w przypadku chorób przewlekłych (takich jak wrzodziejące zapalenie jelita, pylica czy borelioza) w zatruciach jak też alkoholowym, przez sportowców w okresie zwiększonego wysiłku fizycznego oraz ich szybszej regeneracji, a nawet w medycynie estetycznej (np. odżywienie skóry i włosów).

Zobacz naszych lekarzy

Zobacz

Zobacz nasz nowoczesny gabinet

Zobacz
Telefon do CM Gabos +48 32 39 03 600