Gabos Zdrowie + Warsztaty dla rodziców i dzieci Szkoła Świadomego Rodzicielstwa Napisz do nas
Strona główna >>> Skleroterapia sposób na żylaki

Skleroterapia sposób na żylaki

Skleroterapia to bezpieczny i bezbolesny zabieg, który pozwala w skuteczny sposób pozbyć się żylaków i pajączków. Jest to skuteczna metoda leczenia polegająca na redukcji przypływu krwi w naczyniu krwionośnym przy zastosowaniu środków chemicznych.

Lekarz wykonujący zabieg wstrzykuje pacjentowi w zmienione miejsca na skórze lek wywołujący stan zapalny wewnątrz naczynia i prowadzący do wykrzepiania krwi w jego wnętrzu oraz stopniowego włóknienia i zamknięcia żylaka, który ostatecznie ulega całkowitemu zanikowi. Do skleroterapii  używa się  bardzo cienkich igieł, co sprawia, że zabieg jest wręcz bezbolesny i nie wymaga znieczulenia. Pacjent może wrócić do pracy w kolejnym dniu.

Skleroterapia trwa od 20 do 40 minut. Bezpośrednio po zabiegu pacjent zakłada specjalne rajstopy uciskowe i intensywnie spaceruje przez ok. 60 minut, aby zastosowane środki farmakologiczne nie przeniknęły do głównego układu.

W zależności od stopnia zaawansowania problemu skleroterapie powtarza się od 2 do 5 razy w celu uzyskania zadowalającego efektu.

Zabieg skleroterapii można wykonać w Centrum Medycznym Gabos.                                          Więcej informacji: 32 390 36 00

. . .

Zobacz naszych
lekarzy

Zobacz
. . .

Zobacz nasz
nowoczesny
gabinet

Zobacz

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera i bądź na bieżąco z tym co dzieje się u nas.