SZKOŁA ŚWIADOMEGO RODZICIELSTWA

Prowadzący

 

Ginekolog, położnik –  dr n. med. MACIEJ JĘDRZEJKO

Doktor Jędrzejko jest znany wielu osobom. To doświadczony ginekolog i położnik. Od 2004 pracuje na Oddziałach Położniczo-Ginekologicznych w Tychach i Katowicach. Do jego zainteresowań zawodowych należą m.in.:  patologia ciąży, poród naturalny, poród z zastosowaniem nowoczesnych technik porodowych, nowoczesne techniki obrazowe w ginekologii i położnictwie, badania prenatalne.

Swoją wiedzą dzieli się chętnie w trakcie konferencji, sympozjów i kursów szkoleniowych z zakresu Ginekologii i Położnictwa oraz przez publikacje naukowe.

Fizjoterapeutka – AGNIESZKA BACHORZ

20 lat w zawodzie. Obecnie tylko praktyka prywatna. Moja miłość to dzieci, ale ich mamy i rodziny też nie są mi obce, więc doszkalam się w zakresie rozejścia kresy białej, terapii dna miednicy, aktywności kobiet w ciąży, osteopatii pediatrycznej oraz wiele szkoleń w zakresie ortopedii i neurologii.

Jestem mamą dwójki dzieci, a to gwarantuje duże doświadczenie😊.

PołożnaSONIA GRAJZER

Absolwentka studiów I i II stopnia na kierunku Położnictwo, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Od 2016 pracuje w Piekarskim Centrum Medycznym. Jest pasjonatką porodów naturalnych, rodzinnych.

 

Psycholog, seksuolog – AGATA PTAK

“Jestem magistrem psychologii oraz absolwentką studiów podyplomowych z seksuologii klinicznej. Oba kierunki ukończyłam na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS w Katowicach. Ponadto jestem w trakcie kursu z zakresu pedagogiki oraz psychoterapii. Aktywnie uczestniczę w licznych szkoleniach związanych z obszarem moich zawodowych zainteresowań.

Pracę naukową poświęciłam tematyce płodności kobiet w ujęciu psychosomatycznym.

Moja praktyka zawodowa obrała ten sam kierunek, poszerzony o wsparcie całego systemu rodziny. Prowadzę pomoc psychologiczną kobiet w okresie prenatalnym i postnatalnym (w tym porady laktacyjne), udzielam wsparcia parom zmagającym się z problemem niepłodności, związkom i rodzinom w kryzysie, prowadzę psychoedukację w zakresie problemów wychowawczych dzieci i młodzieży.

Doświadczenie pracy z pacjentami zdobywałam między innymi na Oddziale Psychiatrii i Psychoterapii Wieku Rozwojowego w Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu, w Instytucie Psychoterapii i Seksuologii w Katowicach, w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Pawłowicach, w Zakładzie Seksuologii Klinicznej Instytutu Seksuologii PTS w Warszawie oraz w Pracowni Edukacyjnej w Tychach.

Obecnie współpracuję ze specjalistą ginekologii i położnictwa, udzielając pomocy psychologicznej pacjentkom ginekologicznym. Prowadzę również wykłady i konsultacje dla rodziców w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym w Tychach.

Prywatnie jestem mamą dwóch chłopców – niespełna rocznego Kazika i prawie trzyletniego Ignasia.  Doświadczenia młodej mamy codziennie uzupełniają zdobytą wiedzę na temat psychicznego funkcjonowania rodzica i dziecka oraz wzajemnych relacji w rodzinie. Wnioskami i obserwacjami chętnie podzielę się z Państwem w trakcie zajęć w Szkole Świadomego Rodzicielstwa w Centrum Medycznym GABOS w Piekarach Śląskich. Serdecznie zapraszam 😊”

 

Dietetyk – dr n. med. AGATA KULPOK

Doktor Nauk Medycznych i wykładowca Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Absolwentka Wydziału Zdrowia Publicznego na Śląskim Uniwersytecie Medycznym, specjalność: dietetyka. Doświadczenie zawodowe zdobywała w Szpitalu Miejskim w Piekarach Śląskich na oddziale wewnętrznym oraz Poradni Diabetologicznej i Dziennym Ośrodku dla Dzieci Niepełnosprawnych.

Realizator programów profilaktycznych i prozdrowotnych dla dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. Aktywnie uczestniczyła w wielu badaniach naukowych.

 

 

Poznaj Centrum
Medyczne Gabos

play
Telefon do CM Gabos +48 32 39 03 600