Masaże relaksacyjne i lecznicze

Gastro- i kolonoskopia

Szczepienia w zakładach pracy

Strefa wiedzy

Trwają przygotowania do uruchomienia szczepień w zakładach pracy w ramach Narodowego Programu Szczepień. Centrum Medyczne Gabos pragnie włączyć się w program szczepień pracowników w zakładach pracy.

Powoli zaczynają się rozjaśniać takie kwestie jak: Jak będzie wyglądać organizacja szczepień w zakładach pracy? Kto może się zaszczepić? Kto organizuje szczepienia w zakładach pracy? Gdzie mogę uzyskać więcej informacji nt. szczepień w zakładach pracy?

Szczepienia pracowników

Jak będzie wyglądać organizacja szczepień w zakładach pracy?

Według założeń przestawionych przez przedstawicieli rządu, szczepienia będą odbywać się w zakładach pracy lub placówkach medycznych. Odpowiedzialność za obsługę procesu szczepień (czyli zamówienie szczepionek ich dostarczenie, rejestracja pacjentów w systemie gabinet.gov.pl oraz przeprowadzenie szczepienia) będą ponosić podmioty medyczne realizujące szczepienia.

Szczepienia w zakładach pracy

Od kiedy będą możliwe szczepienia pracowników?

Za proponowaną datę rozpoczęcia szczepień podaje się maj. Dokładny termin uzależniony jest od dostaw szczepionek.

Szczepienia w zakładach pracy

Kto może się zaszczepić?

Warunkiem zorganizowania szczepienia ma być zebranie grupy minimum 300 chętnych osób do zaszczepienia. Mniejsze podmioty będą mogły organizować się w większe grupy aby osiągnąć ten limit.

Wliczać się w to mają:

 • pracownicy etatowi i członkowie ich rodzin,
 • współpracownicy zatrudnieni w inny sposób niż umowa o pracę oraz członkowie ich rodzin.

Szczepienia pracowników

Kto organizuje szczepienia w zakładach pracy?

Zakłady pracy, które chcą zorganizować szczepienia dla zakładów pracy powinny nawiązać współpracę z podmiotami wykonującymi działalność leczniczą, takimi jak Centrum Medyczne Gabos. Będą one odpowiedzialne za obsługę procesu szczepień (czyli m.in. zamówienie szczepionek, ich dostarczenie, rejestrację pacjentów w systemie gabinet.gov.pl oraz przeprowadzenie kwalifikacji do szczepienia oraz szczepienia).

Szczepienia pracowników

Gdzie zgłosić chęć zaszczepienia pracowników?

Od 4.05 zostanie uruchomiony specjalny formularz na stronie Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, za pomocą którego zakłady pracy będą mogły zgłosić chęć zaszczepienia pracowników.

Do jego wypełnienia będą wymagane informacje o liczbie osób chętnych do zaszczepienia oraz wskazanie podmiotu wykonującego działalność medyczną, który wykona szczepienia (jak np. Centrum Medyczne Gabos).

Zachęcamy do skorzystania z formularza kontaktowego, gdzie mogą Państwo wyrazić chęć zaszczepienia pracowników z naszą placówką. Skontaktujemy się z Państwem, aby omówić szczegóły organizacji szczepienia.

  Zapraszamy do kontaktu!

  Zobacz naszych lekarzy

  Zobacz

  Zobacz nasz nowoczesny gabinet

  Zobacz
  Telefon do CM Gabos +48 32 39 03 600