Masaże relaksacyjne i lecznicze

Gastro- i kolonoskopia

Test antygenowy SARS-CoV-2

Strefa wiedzy

Testy na koronawirusa są wciąż wymagane przed przyjazdem do wielu krajów, a sytuacja zmienia się dynamicznie.

Dowiedz się więcej: Co to jest test antygenowy SARS-CoV-2? Kto musi wykonać test przed wyjazdem za granicę? Jak przeprowadza się test antygenowy? Gdzie wykonasz test antygenowy? Ile kosztuje test antygenowy na koronawirusa SARS-CoV-2? Kiedy dostępne są wyniki testu antygenowego?

Potrzebujesz wykonać test antygenowy?

Umów się online na badanie Zadzwoń: 32 390 36 00

  Zostaw swój numer, a my oddzwonimy i umówimy Cię na badanie

  Nasz pracownik skontaktuje się z Tobą najpóźniej w najbliższym dniu roboczym w godzinach 8:00 - 20:00.

  Co to jest test antygenowy SARS-CoV-2?

  Testy antygenowe pozwalają się skoncentrować na osobach najbardziej zakaźnych z wysokim poziomem wirusa i szybkim izolowaniu ich od społeczności. Są wymagane przy podróżach do niektórych krajów.

  Są również wykorzystywane jako badania przesiewowe w diagnostyce COVID-19. Jednak z powodu mniejszej dokładności tych testów, jako złoty standard wykorzystywane są testy PCR. (Jeżeli chcesz wiedzieć więcej o testach PCR, kliknij tutaj: Testy PCR).

  Test antygenowy przed podróżą za granicę

  Kto musi wykonać test przed wyjazdem za granicę?

  Wymogi przyjazdu czy przylotu do każdego kraju ustala jego rząd.

  Zazwyczaj jest obowiązek przedstawienia wyników testu antygenowego po angielsku. W niektórych krajach z obowiązku przedstawiania testów zwolnione są osoby zaszczepione.

  Przed wyjazdem za granicę warto zapoznać się z informacjami dla podróżujących zamieszczanych na portalu Ministerstwa Spraw Zagranicznych: Informacje dla podróżujących.

  Jeżeli wiesz, że potrzebujesz testu antygenowego lub PCR, możesz umówić się na badania w Centrum Medycznym Gabos w Piekarach Śląskich.

  Umów się online na badanie Zadzwoń: 32 390 36 00

  Jak wygląda test antygenowy?

  Pobranie wymazu do przeprowadzenia testu antygenowego na koronawirusa SARS-CoV-2 trwa kilka chwil. Badanie jest bezbolesne, ale może powodować pewien dyskomfort. Medyk specjalnym patyczkiem pobiera próbkę wydzieliny z nosa lub gardła, którą potem oddajemy do badania do laboratorium.

  Badania wykonywane są w Punkcie Pobrań Wymazów COVID, do którego jest osobne wejście z tyłu budynku Centrum Medycznego Gabos (Piekary Śląskie, Inwalidów Wojennych 79).

  Po badaniu Pacjent otrzymuje kod kreskowy, dzięki któremu sprawdzi online wynik na stronie laboratorium ALAB.

   

  Gdzie wykonam test antygenowy z tłumaczeniem?

  Test antygenowy z tłumaczeniem na język angielski lub niemiecki spełniające wymogi do wyjazdu za granicę, wykonasz np. w Centrum Medycznym Gabos w Piekarach Śląskich (ul. Iwalidów Wojennych 79).

  Istnieje możliwość umówienia się również na wymazy w weekend lub w dni świąteczne w punkcie pobrań w Katowicach (przy ul. Wita Stwosza 41) – obowiązuje rejestracja przez Centrum Medyczne Gabos: o szczegóły zapytaj w Rejestracji.

  Umów się online na badanie Zadzwoń: 32 390 36 00

  Kiedy otrzymam wyniki testu antygenowego?

  Wyniki testu antygenowego są dostępne online do 8 godzin od wykonania badania na stronie Laboratorium ALAB. Po wymazie otrzymasz karteczkę z instrukcją oraz specjalnym kodem do pobrania wyniku. Wynik możesz zapisać w telefonie lub wydrukować.

  Sprawdź wyniki testu antygenowego

  Ile kosztuje test antygenowy?

  Standardowa cena testu antygenowego wynosi 149 zł. Dla grup od 3 osób, które wykonają badanie w jednym czasie proponujemy zniżkę: 139 zł za osobę lub dla 5 osób – 129 zł od osoby.

  Tłumaczenie wyniku na język angielski lub niemiecki jest bezpłatne. Należy zgłosić taką potrzebę przy umawianiu się na badanie.

  Informujemy, że w przypadku rezygnacji z opłaconego badania, zwrotowi podlega pobrana opłata pomniejszona o koszty administracyjne w wysokości 50 zł, związane z wystawieniem skierowania i zlecenia do laboratorium. Nie dotyczy to zmiany terminu badania.

  Jak umówić się na test antygenowy bez skierowania?

  Na badanie antygenowe na koronawirusa SARS-CoV bez skierowania w Centrum Medycznym Gabos umówisz się:

  • Poprzez rejestrację telefoniczną: 32 390 36 00
  • Wypełniając formularz rejestracji online: Rejestracja online  (Jeżeli potrzebujesz instrukcji, znajdziesz ją tutaj: Instrukcja)
  • Korzystając z formularza możesz zostawić nam do siebie namiar, skontaktujemy się, żeby ustalić dogodny termin.

  Zobacz naszych lekarzy

  Zobacz

  Zobacz nasz nowoczesny gabinet

  Zobacz
  Telefon do CM Gabos +48 32 39 03 600