Strona główna >>> Wlewy z witaminy C

Wlewy z witaminy C

Witamina C to jeden z najskuteczniejszych przeciwutleniaczy, który bierze udział w produkcji kolagenu, a także zapobiega stresowi oksydacyjnemu. W celu skutecznego spełniania swej roli terapeutycznej, witamina C powinna być podawana w dużych dawkach. Kroplówka z witaminy C jest właśnie jednym z rodzajów podania witaminy, dzięki któremu osiągnąć można znacznie wyższe jej stężenie. Jednak czy warto stosować wlewy witaminowe i jakie korzyści może przynieść to dla organizmu? Odpowiadamy w dzisiejszym wpisie.

Niedobór witaminy C

Skutkami niedoboru witaminy C są między innymi senność, apatia oraz bóle mięśni i stawów. Co więcej, brakująca ilość tej witaminy w organizmie, która niezbędna jest do produkcji kolagenu, objawia się także pękającymi naczynkami krwionośnymi, a także skłonnością do siniaków. Niedobór witaminy C powoduje również spadek liczby limfocytów T, na których opiera się działanie układu immunologicznego – a to może sprzyjać rozwojowi chorób nowotworowych.

Kroplówka z witaminy C – skuteczna pomoc w wielu dolegliwościach

Coraz więcej osób decyduje się na przyjmowanie witaminy C właśnie w formie kroplówki ze względu na szybkość i skuteczność działania. Na wstępie należy zaznaczyć, że witamina C podawana w formie wlewu niweluje możliwość powstawania efektów ubocznych, które mogłyby pojawić się w przypadku przyjmowania tej witaminy doustnie. Rozwiązanie to jest szczególnie zalecane w przypadkach:

  • pojawienia się stanów zapalnych,
  • chorób pasożytniczych,
  • różnorodnej rekonwalescencji,
  • wzmożonego wysiłku fizycznego (dotyczy to głównie sportowców przygotowujących się do zawodów),
  • awitaminozy oraz hiperwitaminozy,
  • zespołu złego wchłaniania,
  • gojenia się trudnych ran jako środek wspomagający.

Warto również dodać, że witamina C dożylnie wspomaga chemioterapię w leczeniu nowotworów, a jej przyjmowanie ogranicza niepożądane efekty stosowania chemii, która oprócz komórek rakowych niszczy też te zdrowe. Należy jednak pamiętać, że witamina C nie leczy raka, ani innych chorób, może natomiast wspomagać leczenie. Kroplówka witaminowa ma wpływ nie tylko na nasze samopoczucie, ale również na wygląd. Działając na ogólną poprawę samopoczucia, pośrednio wpływa na kondycję naszej skóry stymulując wydzielanie kolagenu.

Jak przebiega zabieg terapii dożylnej?

Zapotrzebowanie organizmu na witaminę C jest stosunkowo większe niż możliwości jej przyswojenia drogą doustną. Aby więc osiągnąć skuteczny efekt, witaminę tą warto przyjmować w postaci wlewu kroplowego.

Regeneracja witaminowa trwa około 20-30 minut. Polega on na bezpośrednim podaniu do żyły pacjenta mieszanki witamin w kroplówce. Odpowiednie jej stężenie ustala oczywiście doświadczony lekarz, który też nadzoruje pacjenta przez cały okres trwania wlewu.

. . .

Zobacz naszych
lekarzy

Zobacz
. . .

Zobacz nasz
nowoczesny
gabinet

Zobacz

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera i bądź na bieżąco z tym co dzieje się u nas.

Warsztaty dla rodziców i dzieci Szkoła Świadomego Rodzicielstwa Napisz do nas