Masaże relaksacyjne i lecznicze

Gastro- i kolonoskopia

Wlewy z witaminy C

Strefa wiedzy

Witamina C to jeden z przeciwutleniaczy, który bierze udział w produkcji kolagenu, a także zapobiega stresowi oksydacyjnemu. W celu skutecznego spełniania swej roli terapeutycznej, witamina C powinna być podawana w dużych dawkach. Kroplówka z witaminy C jest właśnie jednym z rodzajów podania witaminy, dzięki któremu osiągnąć można znacznie wyższe jej stężenie. Jednak czy warto stosować wlewy witaminowe i jakie korzyści może przynieść to dla organizmu? Odpowiadamy w dzisiejszym wpisie.

Niedobór witaminy C

Skutkami niedoboru witaminy C są między innymi senność, apatia oraz bóle mięśni i stawów. Co więcej, brakująca ilość tej witaminy w organizmie, która niezbędna jest do produkcji kolagenu, objawia się także pękającymi naczynkami krwionośnymi, a także skłonnością do siniaków. Niedobór witaminy C powoduje również spadek liczby limfocytów T, na których opiera się działanie układu immunologicznego – a to może sprzyjać rozwojowi chorób nowotworowych.

Kroplówka z witaminy C – skuteczna pomoc w wielu dolegliwościach

Coraz więcej osób decyduje się na przyjmowanie witaminy C właśnie w formie kroplówki. Na wstępie należy zaznaczyć, że witamina C podawana w formie wlewu niweluje możliwość powstawania efektów ubocznych, które mogłyby pojawić się w przypadku przyjmowania tej witaminy doustnie. Rozwiązanie to jest szczególnie zalecane w przypadkach:

  • pojawienia się stanów zapalnych,
  • chorób pasożytniczych,
  • różnorodnej rekonwalescencji,
  • wzmożonego wysiłku fizycznego (dotyczy to głównie sportowców przygotowujących się do zawodów),
  • awitaminozy oraz hiperwitaminozy,
  • zespołu złego wchłaniania,
  • gojenia się trudnych ran jako środek wspomagający.

Warto również dodać, że witamina C dożylnie może wspomagać leczenie nowotworów, a jej przyjmowanie ogranicza niepożądane efekty stosowania chemii. Ponadto, kroplówka witaminowa ma wpływ nie tylko na nasze samopoczucie, ale również na wygląd. Działając na ogólną poprawę samopoczucia, pośrednio wpływa na kondycję naszej skóry stymulując wydzielanie kolagenu.

Jak przebiega zabieg terapii dożylnej?

Zapotrzebowanie organizmu na witaminę C jest stosunkowo większe niż możliwości jej przyswojenia drogą doustną. Aby więc osiągnąć skuteczny efekt, witaminę tą warto przyjmować w postaci wlewu kroplowego.

Wlewy z witaminy C trwają około 20-30 minut. Polega on na bezpośrednim podaniu do żyły pacjenta witaminy C w kroplówce. Odpowiednie jej stężenie ustala oczywiście doświadczony lekarz, który też nadzoruje pacjenta przez cały okres trwania wlewu. Leczenie polega na kilkutygodniowej terapii dożylnej z częstością do 2-3 wlewów w tygodniu, ze stopniowo zwiększającymi się dawkami, aż do osiągnięcia pożądanego stężenia witaminy C we krwi.

Zobacz naszych lekarzy

Zobacz

Zobacz nasz nowoczesny gabinet

Zobacz
Telefon do CM Gabos +48 32 39 03 600