Fizjoterapia i fizykoterapia

W CM Gabos mogą Państwo skorzystać z pojedynczych zabiegów, wymienionych niżej lub – po uprzedniej konsultacji – skorzystać z pakietów rehabilitacyjnych.

Jak to działa?

Każdy zabieg poprzedzony jest konsultacją u fizjoterapeuty – to tu specjalista wspólnie z pacjentem ustalają najlepszą i najskuteczniejszą metodę działania. Zakres zabiegów każdego pakietu dostosowywany jest zawsze do indywidualnych potrzeb pacjenta. To bardzo ważne! Ponieważ nie zawsze metoda, która sprawdziła się u znajomego, będzie skuteczna również dla nas, a odpowiednio dobrany pakiet pozwala uzyskać szybkie efekty, oszczędzając twój czas i pieniądze. 

Pakiety rehabilitacyjne to m.in:

Pakiet Zespoły Bólowe Kręgosłupa

Dyskopatia, bóle pleców, zmiany zwyrodnieniowe. Zespół przeciążeniowy kręgosłupa z powodu wykonywanej pracy, choroby lub siedzącego stylu życia.

  • Korzystamy m.in.: z prądów przeciwbólowych TENS, które korzystnie wpływają na układ nerwowy, a także poprawiają ukrwienie i odżywienie tkanek. Zapraszamy na terapię manualną oraz szkołę zdrowych pleców.

Pakiet Rehabilitacja Pourazowa

Brak dawnej sprawności po złamaniu ręki lub nogi. Negatywne skutki pourazowe. Rekonwalescencja po złamaniach, skręceniach czy przeciążeniach. Indywidualnie dobierane parametry zabiegów dają gwarancję osiągnięcia lepszych efektów.

  • Magnetoterapia ma działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe. Przyspiesza gojenie ran, wpływa na metabolizm.
  • Laseroterapia stymuluje odżywienie tkanek. Działa przeciwbólowo i wzmacnia układ immunologiczny.

Pakiet Walka z Bólem

Codzienne,  stresogenne czynniki, wywołujące ból podczas funkcjonowania w trakcie dnia lub problemy z prawidłowym spaniem w nocy.

  • Masaż relaksacyjny, pomagają pacjentowi w łagodzeniu skutków procesów chorobowych oraz działają odprężająco.
  • Prądy przeciwbólowe Träbert uśmierzają nerwobóle oraz bóle mięśniowe.
  • Praca indywidualna z pacjentem w formie treningu funkcjonalnego obejmuje dobór odpowiedniej terapii, która będzie skupiona na konkretnym problemie. Wszystkie te zabiegi mają za zadanie znacząco poprawić komfort życia pacjenta.

Pakiet Ostroga Piętowa

Dla osób cierpiących na bóle w okolicach pięty tzw. ostrogę piętową.

  • Fala uderzeniowa, to jedna z najbardziej skutecznych i nowoczesnych metod leczenia ostrogi piętowej. Pacjenci zauważają poprawę stanu zdrowia już po kliku zabiegach. Zabieg fali uderzeniowej w połączeniu z zabiegami ultradźwięków przynoszą szybką i co ważne długotrwałą poprawę.

Pakiet Anty Cellulit

Zabiegi pomagające ujędrnić skórę i zredukować cellulit.

  • Fala uderzeniowa wspomaga krążenie limfy w organizmie, co przekłada się na usprawnienie funkcjonowania układu limfatycznego, wygładza i odmładza skórę, rozbija także komórki tłuszczowe. Stymuluje krążenie w naczyniach krwionośnych. Wspomaga usuwanie płynów z organizmu.

UMÓW WIZYTĘ
Adam Kiełtyka - fizjoterapeuta
mgr fizjoterapii

Adam Kiełtyka

Strefa Wiedzy

Leczenie złamań kończyn w Gabos- Centrum Medycznym w Piekarach Śląskich

Terapia osoczem bogatopłytkowym w leczeniu schorzeń ortopedycznych.

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera i bądź na bieżąco z tym co dzieje się u nas.

Warsztaty dla rodziców i dzieci Szkoła Świadomego Rodzicielstwa Napisz do nas