Ginekologia estetyczna

O zabiegu

Korekcja warg sromowych, czyli labioplastyka polega na zmniejszeniu i nadawaniu pożądanego kształtu wargom sromowym mniejszym lub większym i jest obecnie jednym z najbardziej popularnych zabiegów ginekologii estetycznej. Wskazaniem do zabiegu są przerośnięte lub znacznie niesymetryczne wargi sromowe, które mogą powodować dyskomfort w życiu seksualnym, a nawet w trakcie aktywności sportowych lub noszenia bielizny.
Czasami zabieg labioplastyki bywa łączony z zabiegiem korekcji wielkości napletka łechtaczki. U niektórych kobiet fałd skórny będący kapturkiem osłaniającym łechtaczkę jest na tyle duży, że utrudnia uzyskanie satysfakcji w trakcie pożycia seksualnego. W trakcie zabiegu jest usuwany nadmiar skóry, co pozwala na lepszą ekspozycję łechtaczki w czasie stosunku. Zauważyć należy, że nie ma anatomicznego standardu wielkości napletka łechtaczki. Również wpływ jego wielkości na uzyskiwanie satysfakcji seksualnej przez kobietę jest indywidualny.
Jeżeli odczuwasz dyskomfort z tym jak wyglądają Twoje miejsca intymne umów się na konsultację i zobacz jak zabieg chirurgiczny może Ci pomóc w odzyskaniu dobrego samopoczucia.

Dla kogo?

 • Kobiety z przerostem warg sromowych
 • Kobiety ze znaczną asymetrią warg sromowych
 • Kobiety niezadowolone z tego jaki wpływ na ich wargi sromowe wywarły porody, utrata wagi, czy procesy starzenia
 • Kobiety, które nie wykazują akceptacji dla wrodzonego wyglądu swoich okolic intymnych
 • Kobiety odczuwające dyskomfort przy uprawianiu sportu lub noszeniu ubrań
 • Kobiety, które nie mogą uzyskać orgazmu w związku z przerostem napletka łechtaczki

Korzyści

 • Podniesiona samoocena
 • Większy komfort w wyborze i noszeniu bielizny
 • Większy komfort w uprawianiu sportu (np. rower)
 • Wyeliminowanie dyskomfortu w trakcie pożycia seksualnego
 • Większa satysfakcja z życia seksualnego

Jak to się robi ?

Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym (rzadko miejscowym). Chirurg za pomocą skalpela modeluje kształt warg sromowych, a następnie zszywa je przy użyciu nici rozpuszczalnych.

Przed zabiegiem

Konieczne jest przygotowanie niezbędnych badań (patrz poniżej). Jeżeli palisz, bierzesz aspirynę lub inne leki lekarz będzie chciał dowiedzieć się tego w czasie Waszego spotkania. Równie ważne jest określenie Twoich oczekiwań i porównanie ich do realnie możliwych efektów zabiegu. Na bazie zebranych informacji lekarz zadecyduje o nieprzeprowadzaniu zabiegu lub zaplanuje dalsze postępowanie. W przypadku labioplastyki przeprowadzanej u osób niepełnoletnich wymagana jest zgoda rodziców.

Dzień zabiegu

W dniu zabiegu lekarz zaznaczy na Twoich wargach sromowych linie odpowiadające ich nowemu kształtowi i rozmiarowi. Wtedy też będzie okazja aby zadać pytania, które mogły pojawić się u Ciebie w ostatniej chwili oraz wyrazić zgodę na zabieg. Zabieg przeprowadzany w znieczuleniu ogólnym i trwa od 1 do 2 godzin.

Po zabiegu

Do domu najczęściej będzie można wyjść następnego dnia po operacji. Obrzęk, zasinienie i uczucie napięcia są naturalnymi reakcjami organizmu, które powinny stopniowo ustępować w trakcie rekonwalescencji. Zostaną Ci podane leki przeciwbólowe, a także, jeśli zajdzie taka potrzeba, antybiotyk.

Rekonwalescencja

Zabieg nie wymaga zdejmowania szwów, gdyż zastosowane nici samoczynnie wchłaniają się w trakcie rekonwalescencji. Należy stosować się do zaleceń lekarza, szczególnie w zakresie higieny intymnej. Zasadnicze wygojenie następuje w trakcie około 14 dni. Aktywność seksualną można rozpocząć po 7 tygodniach.

Wymagane badania

Wymagane badania: określenie grupy krwi, morfologia, APTT i INR jako czynniki krzepnięcia, poziom sodu (Na) i potasu (K) jako elektrolity, poziom cukru, wydolność nerek (kreatynina), mocznik, podstawowa analiza moczu, EKG, szczepienie przeciwko WZW typu B. Czasami może być wymagana konsultacja ginekologiczna.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazania to: problemy z krzepnięciem krwi, wady naczyń, ciąża, nieleczona cukrzyca lub nadciśnienie, ropne zapalenie śluzówek i skóry.

Ewentualne powikłania i skutki uboczne

Każda operacja niesie za sobą pewne ryzyko skutków ubocznych i powikłań. W przypadku labioplastyki do najczęstszych należą infekcje pooperacyjne i krwiak.

Proponowane zabiegi

Dla mężczyzn

Inne

Ginekologia estetyczna

Korpus

. . .

Podziel się z nami
swoją opinią

Dodaj
. . .

Zobacz nasze
nowoczesne
centrum

Zobacz

Gabos Centrum Medyczne

ul. Inwalidów Wojennych 79
41 - 945 Piekary Śląskie
+48 32 390 36 00
+48 885 211 128
rejestracja@gabos.pl

Kontakt

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera i bądź na bieżąco z tym co dzieje się u nas.