Masaże relaksacyjne i lecznicze

Gastro- i kolonoskopia

Osocze bogatopłytkowe

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym to jeden z tych zabiegów odmładzających, w którym wykorzystuje się substancję pobraną z organizmu pacjenta. Metoda ta jest w 100% biokompatybilna bez ryzyka nietolerancji, alergii czy innych reakcji immunologicznych.

Co zamiast botoksu?

Osocze bogatopłytkowe porpawia jędrność i elastyczność skóry. W tym celu wykorzystane zostaną nasze płytki krwi.

Osocze bogatopłytkowe, czyli PRP (Plateled Rich Plasma), znane jest przede wszystkim jako sposób na odmłodzenie naszego wyglądu. Inna popularna nazwa to wampirzy lifting (jest ona obecnie znacznie bardziej rozpowszechniona).

Często możemy spotkać się z opinią, że to doskonała alternatywa dla botoksu. Jednym ze sporych atutów wampirzego liftingu jest to, że daje on efekty bardziej naturalne niż botoks.

Jak wygląda mezoterapia osoczem bogatopłytkowym?

Osocze bogatopłytkowe to substancja bogata w płytki krwi. I to właśnie ten element decyduje o jego dużej skuteczności. Płytki krwi odpowiadają za regenerację skóry. To one stymulują ją do tworzenia nowych włókien kolagenowych.

Po zabiegu twarz wygląda bardziej estetycznie, przy czym rysy twarzy nie zmieniają się. A to często zdarza się w przypadku botoksu. Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego Jest więc opcją dla osób, które chcą, by zmiany nie rzucały się zbytnio w oczy i wyglądały jak najbardziej naturalnie.

Pierwsze efekty wampirzego liftingu powinny być zauważalne około 2-3 miesiące po jego wykonaniu. Musimy także pamiętać o tym, że tego typu zabiegi wykonuje się w seriach. Po jednym liftingu nie powinniśmy spodziewać się spektakularnych efektów.

Kto może skorzystać z mezoterapii osoczem białkowym?

Kiedy warto zdecydować się na wampirzy lifting? To przypadki, gdy dokuczają nam:

  • drobne zmarszczki na twarzy
  • utrata jędrności skóry
  • brak elastyczności skóry
  • przebarwienia skóry

Kto powinien zrezygnować z zabiegu? To m.in. osoby, które w danym momencie zmagają się z:

  • zmianami ropnymi skóry
  • opryszczką
  • chorobami krwi
  • chorobami nowotworowymi
  • infekcjami ogólnoustrojowymi

Uwaga! Zabiegu nie powinno się wykonywać w ciąży i w okresie karmienia piersią.

dowiedz się więcej

Strefa wiedzy

Telefon do CM Gabos +48 32 39 03 600