Piersi

O zabiegu

Najczęściej wykonywanym zabiegiem chirurgii plastycznej na świecie są operacje plastyczne piersi. W Polsce jest podobnie. U nas także wykonuje się ich najwięcej. Ponadto, w ciągu kilkunastu ostatnich lat ilość operacji piersi rośnie o około 4% rocznie. W obrębie wszystkich operacji plastycznych piersi, wzrost ilości operacji powiększenia biustu ma jeszcze większą dynamikę, sięga ona nawet +13% rok do roku. Jest to związane z wieloma aspektami, takimi jak podwyższenie bezpieczeństwa samych zabiegów, ale również zmianami kulturowymi zachodzącymi na świecie i w Polsce.

Jakich implantów używamy?

W naszym Centrum używamy wyłącznie implantów Mentor. Wszystkie one posiadają dożywotnią gwarancję i są dostępne w wielu odmianach i rozmiarach. Spotkanie z chirurgiem plastykiem pozwoli zrozumieć konsekwencje (również estetyczne) wyboru konkretnego rodzaju implantu. To kluczowy aspekt przekładający się na zadowolenie pacjentek. Do dyspozycji pacjentek jest wiele symulatorów pomagających wyobrazić sobie efekt powiększenia piersi, jeden z nich dostępny jest tutaj. Do symulatorów takich należy jednak podchodzić z dużym dystansem, traktując je jako narzędzie nieposiadające charakteru naukowego, a jedynie poglądowy.

Gdy jedne pacjentki chcą biust powiększyć, inne pragną go pomniejszyć. Najczęściej wskazówki do zmniejszenia piersi są zdrowotne. Zbyt obfite piersi znacznie obciążają kręgosłup, co z wiekiem może powodować dolegliwości bólowe. Również z wiekiem biust ma tendencje do opadania. Tutaj ratunkiem jest zabieg chirurgicznego podniesienia piersi (lift piersi).

Warto wybrać naszych specjalistów!

Zabiegi powiększenia piersi, pomniejszenia piersi i podniesienia piersi to popularne procedury medyczne. Nie należy jednak ich mylić z popularnymi zabiegami kosmetycznymi. Opisane zabiegi są operacjami chirurgicznymi, wymagającymi znieczulenia ogólnego. Dlatego wybór ośrodka medycznego i samego lekarza operatora nie powinien być bezrefleksyjny, czy przypadkowy. Zapewniamy Państwa, że w Śląskim Centrum Chirurgii Plastycznej w Piekarach Śląskich posiadamy wieloletnie doświadczenie oraz doskonałe zaplecze do ich przeprowadzania.

Proponowane zabiegi

Dla mężczyzn

Inne

Ginekologia estetyczna

Korpus

. . .

Podziel się z nami
swoją opinią

Dodaj
. . .

Zobacz nasze
nowoczesne
centrum

Zobacz

Gabos Centrum Medyczne

ul. Inwalidów Wojennych 79
41 - 945 Piekary Śląskie
+48 32 390 36 00
+48 885 211 128
rejestracja@gabos.pl

Kontakt

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera i bądź na bieżąco z tym co dzieje się u nas.