Umów wizytę: +48 32 390 36 00

Urologia

Ponieważ intensywnie rozwijamy zakres zabiegów urologicznych wykonywanych w CM Gabos, prosimy o kontakt z rejestracją, która udzieli Państwu informacji o aktualnej ofercie zabiegów.

Cystoskopia

Cystoskopia – to badanie, dzięki któremu można ocenić stan cewki moczowej i całego pęcherza moczowego. W razie potrzeby umożliwia pobranie wycinka do badania histopatologicznego, usunięcie guzów oraz kruszyć kamienie nerkowe. Badanie można przeprowadzić z wykorzystaniem giętkiego lub sztywnego cystoskopu. Giętki wykorzystywany jest do wykrycia przyczyny objawów ze strony dróg moczowych, takich jak np. krwiomocz. Za pomocą sztywnego cystoskopu diagnozowane są kamienie, guzy i inne patologiczne zmiany.

Kamica nerkowa/ nerki

01URS sztywny

- ruszenie złogów mineralnych w moczowodach z wykorzystaniem naturalnej drogi endoskopowej ( z dostępu przez cewkę moczową,

02URS giętki

- kruszenie złogów mineralnych w moczowodach oraz kielichach nerkowych z wykorzystaniem naturalnej drogi endoskopowej (z dostępu przez cewkę moczową),

03Laparoskopowe usunięcie torbieli nerki,

04Usunięcie cewnika DJ

– zabieg wykonywany za pomocą cystoskopu wprowadzonego przez cewkę moczową.

Schorzenia prostaty

01TURP

- przezcewkowa elektroresekcja prostaty przy użyciu monopolarnego, rotacyjnego resektoskopu,

02Prostatektomia Laparoskopowa

– to metoda leczenia raka prostaty zaawansowanym miejscowo, czyli bez przerzutów. Zbieg polega na usunięciu gruczołu stercza poprzez kilka niewielkich nacięć na skórze brzucha i wprowadzenie przez nie kamery laparoskopowej oraz innych instrumentów laparoskopowych. Niemal wszyscy Pacjenci zakwalifikowani do prostatektomii tradycyjnej mogą rozważać wykonanie zabiegu metodą laparoskopową. Zabieg zwykle jest wykonywany z oszczędzeniem struktur nerwowo-naczyniowych odpowiedzialnych za erekcję, dzięki czemu Pacjent nie doznaje uszczerbku na jakości życia seksualnego.

Schorzenia jąder

01Laparoskopowe usunięcie żylaków powrózka,

02Usunięcie wodniaka jądra / torbieli nasiennej

Pozostałe zabiegi urologiczne w Piekarach Śląskich

01obrzezanie

02TURT

 - przezcewkowa resekcja guza pęcherza moczowego

poprzedni slajdnastępny slajd

Lek. med.

Michał Fryczkowski

Urolog

Rejestracja / Informacje:

E-Rejestracja
poprzedni slajdnastępny slajd

Dr n. med.

Jan Plaza

urolog

Rejestracja / Informacje:

E-Rejestracja