Danuta Pawlik-Knapik chirurg plastyczny

lek.

Danuta Pawlik-Knapik

Chirurg plastyczny

Chirurg plastyczny – lek. Danuta Pawlik-Knapik posiada wieloletnie doświadczenie w obszarze klinicznej chirurgii plastycznej. Jest również ordynatorem oddziału chirurgii plastycznej w Śląskim Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich.

Ważne informacje

Lekarz przyjmuje pacjentów od 5 r.ż.

Przeprowadza konsultacje w Poradni Chirurgii Plastycznej.

Lekarz przeprowadza zabiegi i operacje z zakresu Chirurgii Plastycznej.

Chirurgia Plastyczna Śląsk

Oprócz konsultacji w Poradni Chirurgii Plastycznej, lek. Danuta Pawlik-Knapik przeprowadza zabiegi z zakresu Chirurgii Plastycznej. Specjalizuje się m.in. w takich zabiegach jak:

  • operacje plastyczne piersi (powiększenie piersi, zmniejszenie piersi, korekcja brodawek sutkowych)

  • chirurgiczne usuwanie zmian i korekcja blizn

  • modelowanie ciała (plastyka powłok brzucha, podniesienie skóry ramion, podniesienie skóry ud)

  • korekcja odstających uszu

  • korekcja nosa w części chrzęstnej i kostnej

  • korekcja blizn

  • plastyka powiek

  • lifting twarzy

  • ginekomastia

  • plastyka warg sromowych

Rejestracja i Informacje

Umów wizytę przez portal Znany Lekarz

Danuta Pawlik-Knapik - ZnanyLekarz.pl

O lekarzu

Obecnie ordynator oddziału chirurgii plastycznej w Śląskim Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich. Przeprowadza tam niezwykle skomplikowane zabiegi chirurgii plastycznej u pacjentów, którzy doznali ciężkich lub rozległych oparzeń. W ich wyniku pacjenci mogą wrócić do swego normalnego życia lub znacznie poprawić jego komfort.

Pionier technologii zastosowania komórek macierzystych w chirurgii plastycznej. Konsultant i operator wielu placówek medycznych w Polsce i za granicą.

Członkini Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej Rekonstrukcyjnej i Estetycznej (IPRAS, EPRAS).

W 1992 ukończyła Śląską Akademię Medyczną. Swoją pracę zawodową rozpoczynała na Oddziale Chirurgii Ogólnej Szpitala Nr. 3 w Tarnowskich Górach.

I stopień specjalizacji z chirurgii ogólnej i II stopień z chirurgii plastycznej uzyskała pod kierunkiem wybitnych specjalistów – dr Andrzeja Stańkowskiego i  prof. dr hab. Piotra Wójcickiego.

Do 2008 pełniła funkcję Starszego Asystenta Oddziału Chirurgii Plastycznej Szpitala Św. Kamila w Tarnowskich Górach prowadzonego przez dr Krystynę Frontczak-Toborek, a od 2014 jest Ordynatorem Oddziału Chirurgii Plastycznej w Śląskim Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich.

W międzyczasie uczestniczyła w wielu krajowych i zagranicznych kursach, sympozjach i szkoleń z zakresu chirurgii plastycznej i estetycznej.

Lek. med. Danuta Pawlika Knapik w materiale opowiada o operacyjnych i bezoperacyjnych metodach powiększania piersi. Film można zobaczyć na naszym kanale na YouTube: Operacyjne i bezoperacyjne metody powiększania piersi .