Niska samoocena - Centrum Medyczne Gabos
Niska samoocena - Centrum Medyczne Gabos

Nie da się ukryć, że w dzisiejszych czasach wiele osób zmaga się z niską samooceną.

Nic dziwnego, aktualnie w mediach społecznościowych pojawia się sporo zdjęć idealnych sylwetek oraz fotografii, które przedstawiają modnie ubranych ludzi. Z niską samooceną zmagają się głównie młode osoby w okresie dojrzewania.

Jak poradzić sobie z niską samooceną?

Ze względu na to, że sporo młodych osób ma niską samoocenę, każdy rodzic musi zdawać sobie sprawę z tego, że powinien nieść pomoc. Na początku należy porozmawiać ze swoim dzieckiem, powiedzieć mu, że jest ważne i że się je kocha. Oprócz tego, warto już od małego mówić komplementy, dzięki czemu młody człowiek będzie mieć pewność, że jest wartościowy. Jeśli jednak nie radzimy sobie z naszym stanem psychicznym, powinniśmy udać się na przykład do:

  • psychoterapeuty

  • psychologa

Potrzebujesz konsultacji?

Tu znajdziesz pomoc:

Poradnia psychologiczna

Jak podwyższyć swoją samoocenę?

Niska samoocena utrudnia codzienne funkcjonowanie. Nie da się tego ukryć. Człowiek, który nie wierzy w siebie jest nieśmiały, rzadko wychodzi z domu, trudno mu nawiązać kontakt z innymi ludźmi. Wizyta u psychoterapeuty może przynieść dobre rezultaty, ponieważ specjalista ma szeroką gamę sposobów na to, aby podwyższyć samoocenę danej osoby. Na początku psycholog przeprowadza rozmowę, z której stara się dowiedzieć tego, jak przebiegało dzieciństwo oraz relacje z innymi ludźmi. Z takich informacji psycholog może dowiedzieć się, jakie emocje spowodowały to, że dana osoba ma tak niską samoocenę.

Psycholog Śląsk to osoba, która może pomóc. Warto się do niej udać już we wcześniejszych latach, jeśli zauważymy, że nie radzimy sobie ze swoimi emocjami. Warto chodzić do psychologa regularnie, a nie tylko raz. Pojedyncza wizyta raczej nie przyniesie oczekiwanych skutków. Koniecznością jest przeprowadzenie przynajmniej kilku rozmów. Jest to naprawdę bardzo ważne. Należy zaznaczyć, że niestety w wielu przypadkach niska samoocena prowadzi do samobójstwa. Niestety nie każdy jest w stanie sobie poradzić z takim problemem. Dlatego właśnie tak ważne jest udanie się do odpowiedniego specjalisty, jeśli tylko zauważymy u siebie lub bliskiej osoby jakiekolwiek objawy obniżenia samooceny.

Jak widać, jeśli ktoś zmaga się z niską samooceną należy pomóc mu jak najszybciej. Często sama rozmowa jest w stanie sprawić, że dana osoba poczuje się lepiej w swojej skórze. Na szczęście niską samoocenę można zminimalizować, a najczęściej pozbyć się jej całkowicie – co z pewnością jest ogromną zaletą dla wielu osób. Warto już od małego pracować nad swoimi emocjami i stanem psychicznym.

Udostępnij artykuł:

Potrzebujesz konsultacji?

Tu znajdziesz pomoc:

Poradnia urologiczna

Nasi specjaliści

Współpracujemy z doświadczonymi specjalistami